Kategoria: Przekierowanie 301

Przebieg działania przekierowania 301 z domeny zapleczowej na stronę Klienta

przekierowanie 301 Napisałem swego czasu artykuł dotyczący przekierowania 301 blogu na nowych adres (Przekierowanie 301 z podstron oraz domeny głównej). Był to mój jeden z pierwszych artykułów, który dodałem na sowim blogu. Jeszcze wtedy moje pojęcie o przekierowaniach 301 było znikome (w ogóle wiedza dotycząca SEO:P). W tym artykule opiszę przebieg działania przekierowania 301 z domeny zapleczowej na stronę Klienta. Niestety domen, ani fraz nie zdradzę :)

Przekierowanie 301 było wykonane: 6 marca 2012. Czytaj dalej

Kategoria: Pozycjonowanie stron, Przekierowanie 301
Tagi:

Czy istnieje ograniczenie co do liczby przekierowań 301 jakie można zrobić na stronie?

Dzisiaj na blogu Google ukazał się filmik z którego jasno wynika, że nie ma ograniczenia co do liczby przekierowań 301, jakie możemy wyprowadzić ze strony (z podstron) na inną stronę (podstrony). Jest natomiast ograniczenie (z filmiku można wywnioskować, że jest tylko jedno ograniczenie :D) przekierowań, które możemy ze sobą połączyć czyli np. jeżeli chcemy zrobić przekierowanie 301 z adresu 1 na adres 2, a potem z 2 adresu na 3 itp. to w pewnym momencie Google Robot nie będzie podążał za dalszym łańcuchem 301 (za dalszymi przekierowaniami). Matt Cutts dał do zrozumienia, że najlepiej nie stosować więcej jak 3 levele przekierowań. Umieszczam również filmik, w którym wszystko jest ładnie wytłumaczone. Czytaj dalej

Kategoria: Pozycjonowanie stron, Przekierowanie 301
Tagi: , ,

Przekierowanie 301

przekierowania 301 Ten wpis będzie zawierał przekierowania 301. Kod umieszczamy w pliku .htaccess, który wysyłamy do głównego folderu na naszym serwerze. To tylko niektóre przekierowania, ale z czasem będę aktualizował wpis o nowe przekierowania 301. Chcę aby jak najwięcej przekierowań można było znaleźć w jednym miejscu. Jeżeli chcesz się podzielić jakimś przekierowaniem, to daj mi znać a zaktualizuję artykuł. Mam nadzieję, że artykuł przyda się zarówno początkującym pozycjonerom jak i zaawansowanym.
Czytaj dalej

Kategoria: Pozycjonowanie stron, Przekierowanie 301
Tagi:

Przekierowanie 301 z podstron oraz domeny głównej

Nie będę ukrywał, że przekierowania 301 mam opanowane do perfekcji, bo musiałbym skłamać. Co prawda robiłem już kilkakrotnie przekierowanie 301, ale nie czuję się w tym temacie ekspertem. Ale czy trzeba być ekspertem aby pisać artykuły ? Wcześniej jak robiłem przekierowanie 301, to nie zagłębiałem się w działanie oraz efekty, które niesie ze sobą przekierowanie 301. W każdym bądź razie podczas robienia przekierowania ze starego blogu o pozycjonowaniu na -> zarabianie w internecie zaobserwowałem, że Google najpierw idzie za przekierowaniami podstron, a dopiero potem za stroną główną. Pewnie Ameryki nie odkryłem, ale dzielę się moimi spostrzeżeniami dlatego, że mało jest artykułów o przekierowaniach 301. Parę artykułów o przekierowaniu 301 można znaleźć na blogu Zgreda.
Czytaj dalej

Kategoria: Pozycjonowanie stron, Przekierowanie 301
Tagi: ,