[Wpis Sponsorowany] Rocket IPs: Jak zapewnić dywersyfikację zaplecza SEO?

Rocket IPs Stawianie potężnego zaplecza może okazać się poważnym wyzwaniem. Chodzi przecież o to, by strony zapleczowe nie zostały wykryte przez Google. A jest to dość proste, jeśli wszystkie domeny wskazują na tego samego właściciela. Jak zatem różnicować zaplecze, skoro nawet usługi w zakresie SEO hostingu nie są w stanie zapewnić dużej dywersyfikacji? W poszukiwaniu skutecznych rozwiązań, można natrafić na ciekawe narzędzie – Rocket IPs. Jest to właściwie usługa działająca online, która może sprawdzić się w przypadku osób stawiających własne zaplecze SEO. Pozwala nie tylko na zmianę adresów IP domen, ale zapewnia także dywersyfikację w kilku znaczących kwestiach, które są nieosiągalne w przypadku tradycyjnych SEO hostingów (a tym bardziej klasycznych usług hostingowych).

Czym jest Rocket IPs?

Rocket IPs to narzędzie, które zostało stworzone przez firmę SEOWAY.pl, która ma już na swoim koncie kilka ciekawych usług dla agencji SEO oraz hostingowdawców. Tym razem usługa pozwala na łatwą i szybką zmianę adresów IP w obrębie różnych klas adresowych, zmianę geolokalizacji czy DATA Center. Na uwagę zasługuje również fakt, że Rocket IPs – jako właściwie jedyna usługa – oferuje aż 16 różnych Systemów Autonomicznych (AS-ów), a w przypadku tradycyjnych hostingów mamy do dyspozycji najczęściej 1-2 różne AS-y.

Cena Rocket IPs do najniższych nie należy, dlatego warto sprawdzić czy narzędzie faktycznie jest skuteczne i warte ponoszenia takich kosztów. Pakiet Standard daje możliwość podpięcia domen w nielimitowanej ilości, dostęp do 100 różnych adresów IP oraz maksymalnie 50 różnych klas adresowych. Dostępna jest także wersja PRO – bardziej rozbudowana, ponieważ oferująca ponad 300 IP oraz 100 różnych klas adresowych. Natomiast w sumie do dyspozycji jest ponad 900 różnych adresów IP, 160 klas adresowych – żeby je wszystkie wykorzystać i zyskać tym samym maksymalne zróżnicowanie zaplecza, trzeba byłoby wykupić kilka Pakietów PRO. Ale już sam jeden taki pakiet może okazać się wystarczający na dość potężne zaplecze.

Funkcje i Zalety w Rocket IPs

  • Narzędzie jest naprawdę bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze.
  • Szybkie różnicowanie domen pod kątem IP – Przypisywanie domenom różnych IP w zasadzie odbywa się automatycznie. Ciekawą opcją jest możliwość masowego dodawania domen, dzięki funkcji Multiple Domains. Zamiast wpisywać adresy domen jeden po drugim, można wprowadzić je wszystkie (wpisując w oddzielnych wierszach), by właściwie jednym kliknięciem przypisać im zmienione adresy IP. Można jednocześnie wybrać określoną geolokalizację. O ile nie ma ona znaczenia w przypadku stawiania zaplecza, tak może być dobrym rozwiązaniem, gdy prowadzimy biznes w Czechach i mamy witrynę z rozszerzeniem .cze, a zależy nam też na odpowiedniej geolokalizacji.
    Rocket IPs - masowe dodawanie domen
  • Możliwość wyboru nagłówka Server – Ta opcja dostępna w Rocket IPs, a nie dostępna właściwie u innych hostingodawców, pozwala na jeszcze większe zróżnicowanie zapleczowych domen. Narzędzie pozwala na wybór własnego nagłówka identyfikacyjnego lub jego automatyczne ustawienie (druga opcja jest zalecana). W przypadku automatycznego wyboru, nagłówki są losowane z uwzględnieniem prawdopodobieństwa występowania w internecie. Losowość bierze pod uwagę milion najpopularniejszych stron wg Alexa.
  • Blokowanie bad botów – Rocket IPs pozwala na zablokowanie „złych” robotów internetowych – można samodzielnie zdecydować, które boty mają zostać wykluczone. Wystarczy tylko wybrać konkretne roboty z dostępnej listy, by zostały zablokowane. Aktualna lista możliwych do zablokowania robotów internetowych jest dość pokaźna, a i stale uzupełniana i aktualizowana. Obejmuje m.in.: DotBot, MJ12bot, AhrefsBot, Sitebot, LexxeBot, AppEngine-Google, Custo, LWP::Simple, Larbin, ZmEu, Microsoft.URL, 360Spider, Baiduspider. Blokada niechcianych botów internetowych pozwala na zwiększenie mocy procesora oraz oszczędność na transferze. Umożliwia także blokowanie botów szpiegujących. Roboty blokowane są bowiem na serwerach Rocket IPs, nie mając dostępu do właściwego serwera strony.
  • Statystyki i odwiedziny – Usługa Rocket IPs została uzupełniona o statystyki i odwiedziny. Dzięki takim informacjom można dowiedzieć się, m.in. o najczęściej odwiedzanych domenach, procentowym rozkładzie odwiedzin robotów, procentowym rozkładzie odwiedzin z tych samych adresów IP. Do czego może się to przydać? Przykładowo do rozpoznania IP najbardziej spamującego bota i podjęcia działań pozwalających na blokadę „szkodliwego” IP.
  • Blokowanie 99% ataków brute force na WordPressy – Ataki brute force polegają na podejmowaniu ciągłych prób logowania bez znajomości loginu oraz hasła, a więc sprawdzaniu wszystkich możliwych kombinacji. Jest to dość częste, szczególnie w przypadku stron opartych na WordPressie. Nowa opcja Rocket IPs pozwala jednak nawet w 99% zablokować te ataki, skutecznie chronić witrynę przed niepożądanymi odwiedzinami. To dość ciekawe rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że właściwie żaden hostingodawca nie stwarza takiej możliwości, a zabezpieczenie zaplecza przed atakami brute force trzeba prowadzić na własną rękę.

Dodatkowe funkcjonalności Rocket IPs

W Rocket IPs niebawem zostaną zaimplementowane dodatkowe funkcjonalności m.in.:

● cachowanie JS/CSS,
● zamawianie pakietu z panelu,
● udoskonalony algorytm losowania IP.

W planach jest również rozbudowa Rocket IPs o:

● operacje grupowe,
● grupowanie / tworzenie projektów,
● automatyczną minimalizację i kompresję CSS i JS.

Czy to się opłaca?

Każdy musi indywidualnie ocenić działanie Rocket IPs pod kątem swoich oczekiwań i potrzeb. Niemniej jednak jest to naprawdę dużo lepsza alternatywa standardowych usług w zakresie hostingu SEO, właśnie z uwagi na bardzo dobrą dywersyfikację zaplecza, choćby dzięki aż 16 AS-om. Rozwiązanie to warto uwzględnić, jeśli planuje się zbudować potężne zaplecze SEO (np. składające się z kilkudziesięciu domen). Co więcej, wcale nie trzeba decydować się na hosting SEO – wystarczy wykupić sprawdzoną usługę klasycznego hostingu albo VPS, a różnicowanie adresów IP oraz innych parametrów będzie odbywać się poprzez Rocket IPs.

Adres strony: http://rocketips.com/.

VN:F [1.9.7_1111]
Głosy: +4 (Głosy na Tak: 6, Głosy na Nie: 2, Wszystkich głosów: 8)
Kategoria: Pozycjonowanie stron, Różne narzędzia SEO
Tagi:

11 odpowiedzi na „[Wpis Sponsorowany] Rocket IPs: Jak zapewnić dywersyfikację zaplecza SEO?