SEOtxt.pl – Teksty SEO

SEOtxt.pl Nie wiem jakim cudem nie wiedziałem o istnieniu SEOtxt.pl, a może wiedziałem tylko zapomniałem o tej stronie. Mniejsza z tym… SEOtxt.pl to platforma do zlecania tekstów SEO lub do kupowania gotowych paczek tekstów na wybrany temat + do innych rzeczy, o których przeczytasz w dalszej części artykułu. Ogólnie założenie systemu polega na tym, aby uprościć w jak największym stopniu proces zamawiania i przechowywania tekstów.

Funkcje i zalety platformy SEOtxt.pl

 • Prosty i intuicyjny interfejs.
 • Szybkie dodawanie zleceń.
 • Doświadczeni SEO copywriterzy.
 • Doładowywanie konta za pomocą płatności internetowych (Platnosci.pl).
 • Pobieranie faktury VAT z panelu.
 • Archiwum tekstów.
 • Możliwość kupna gotowych tekstów.
 • Zwrot 80% kwoty w przypadku niewywiązania się z terminu przez któregoś z pracowników.
 • Sieć prywatnych precli seoTXT (więcej w dalszej części artykułu).
 • Zakup kodów do katalogów.
 • API seoTXT – komunikacja zewnętrznych skryptów z platformą seoTXT.
 • Program Partnerski. 5% wieczystej prowizji od opłaconych doładowań.

Jak działa platforma ?

Na samym początku trzeba załadować swoje konto wirtualnymi punktami (1 punkt = 1 zł netto). Następnie zakładamy nowe zlecenie i czekamy na propozycję terminu wykonania. Jeżeli dodane zlecenie było skierowane do konkretnego pracownika, to czekamy tylko na jego termin wykonania zlecania. Inna sytuacja ma się w przypadku dodania zlecenia, które skierowane będzie do wszystkich pracowników.

Jeżeli, któryś z terminów będzie nam odpowiadał, to akceptujemy zlecenie. Po napisaniu tekstów możemy zgłosić za pomocą ticektów nasze uwagi, które pracownik poprawi.

Typy zleceń

 • 1. Standard – Teksty do precli, opisy do katalogów, teksty na zaplecza. Koszt to 3pkt za 1000 znaków
 • 2. Niestandard – Wszystko inne np. teksty z rozbudowanym synonimami.
 • 3. Teksty w języku angielskim – Koszt to 7.2pkt za 1000 znaków

Kto pisze teksty ?

Aktualnie przy projekcie zatrudnionych jest 5 pracowników. Każda z osób jest doświadczonym copywriterem, więc teksty są na dobrym poziomie. Pod adresem http://www.seotxt.pl/info.php?ak=pracownicy możemy zobaczyć zainteresowania i przykładowe teksty pracowników.

Sieć prywatnych precli

Platforma SEOtxt oferuje również możliwość dodania do 100 prywatnych precli, które zostały postawione na 100 różnych adresów IP. Aby dodać stronę do precli nie musisz posiadać własnych tekstów, których de facto nie można napisać przez nas samych lub zlecić napisanie takowych komuś z poza platformy. Dzięki temu precle posiadają dobrej jakości treść.

Zalety

 • Oszczędzamy czas, bo nie musimy martwić się o teksty. W ramach jednego projektu wchodzi aż 5 tekstów z synonimami.
 • Jeżeli w ciągu 5 lat od daty dodania projektu zniknie sieć precli, to zostaną zwrócone nam w 100% poniesione koszta dodania projektu.
 • W przypadku zbanowania domeny, zostanie wykonane przekierowanie 301 domeny wraz z wszystkimi wpisami na nową domenę.
 • Nie można dodawać stron, które naruszają polskie prawo + stron związanych z erotyką.
 • W przypadku odrzucenia projektu punkty zostaną nam zwrócone.

Cennik

1. Dodanie płatne jednorazowo:

do 20 projektów – 100 pkt
21-40 projektów – 90 pkt
41-60 projektów – 80 pkt
61-80 projektów – 70 pkt
81-100 projektów – 60 pkt
powyżej 100 projektów – 50 pkt

2. Płatność abonamentowa:

100 pkt za 30 dni – opłata abonamentowa + 30 pkt za projekt.

Można przejść z projektu abonamentowego w jednorazowy. Koszt 50% stawki wyliczonej z powyższego cennika. Jeśli mamy tylko jeden projekt abonamentowy i chcemy go zmienić na jednorazowy to kosztuje to 50% * 100 pkt = 50 pkt.

Opinie o SEOtxt.pl

Od startu SEOtxt.pl upłynęło ponad półtora roku (platforma wystartowała 27 luty 2011), ale już na starcie pojawiały się pozytywne opinie. W końcu cały proces zlecania tekstów SEO odbywa się za pomocą jednego panelu.

Co mi nie pasuje ?

 • Brak możliwości wypłaty środków z programu partnerskiego w formie gotówkowej.
 • Długi czas oczekiwania na zlecone teksty (nie licząc tekstów Express, ale jest ich zbyt mało :)).

Zleciłem napisanie 6 tekstów z synonimami i muszę przyznać, że ich jakość mi się spodobała. Tylko nie doczytałem dokładnie, że jeżeli zamawia się teksty z synonimami, to trzeba podwajać liczbę znaków. Dlatego, że zamawiając teksty 500 znaków w rzeczywistości zamawiasz tekst 250 znaków, bo drugie tyle to synonimy :) Czyli opis 500 znaków z synonimami kosztuje też tylko 3 punkty.

Na forum PIO oferuje się mnóstwo dzieciaków, którzy nie dotrzymują terminów, piszą bez ładu i składu oraz ten sam tekst sprzedają kilka razy – na dodatek nie wystawiają faktur.. Jeżeli chcesz uniknąć takich osób, to moim zdaniem warto zainteresować się platformą SEOtxt. Choć nie ukrywam można znaleźć oferty tańsze, zachowując przy tym dobrą jakość tekstów. Niestety takie osoby są zawalone robotą i czas zrealizowania zlecenia się znacznie wydłuża.

Alternatywą dla tego systemu jest textmarket.pl, ale jeszcze się tam nawet nie zarejestrowałem, więc na razie nie napiszę, który serwis jest lepszy :)

W celu założenia konta kliknij tu.

VN:F [1.9.7_1111]
Głosy: +5 (Głosy na Tak: 6, Głosy na Nie: 1, Wszystkich głosów: 7)
Kategoria: Pozycjonowanie stron
Tagi: ,

Na czym zarabiam ?

20 odpowiedzi na „SEOtxt.pl – Teksty SEO

 1. Jako, że w tego typu serwisach nie ma możliwości swobodnego porozmawiania z człowiekiem to zlecam teksty pewnej firmie. Za 4 zł mam teksty bardzo dobrej jakości nadające się na blogi dla ludzi, a zapleczówki poniżej 3zł – za 1000 znaków. Na wszystko wystawiam fvat i współpracuję z tą firmą gdzieś od roku, jednak nie ukrywam, że zanim udało się znaleźć właściwą kilka wtop było.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 2. Jaka to firma :D ?

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 3. Ciężko znaleźć solidnego i niedrogiego copywritera do pracy zdalnej, ja zatrudniłem dziewczynę na pół etatu i mam problem z głowy – wychodzi taniej a masz pełną kontrolę nad procesem twórczym :)

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 4. Ja właśnie jestem na etapie szukanie kolejnej osoby, ale ciężko mi to idzie :)

  Sporo copywriterów wypala się i nie daje rady pisać dzień w dzień tekstów.

  Sam kiedyś pisałem teksty i jak dla mnie jest to totalna udręka :)

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 5. @gdaq – Co masz na myśli pisząc o braku możliwości “swobodnego porozmawiania? :).
  Mnie jako właściciela masz na PiO (zarówno w temacie jak i na PW) i na maila, a zlecając w serwisie przy każdym zleceniu jest system wiadomości gdzie można swobodnie rozmawiać z copywriterem, który zlecenie wykonuje, zgłaszać uwagi po napisaniu jeśli tekst nie spełnia oczekiwań itp.

  @arve_lek – textmarket nie jest dla nas alternatywą, to serwis działający na całkowicie innych zasadach :). My jesteśmy firmą piszącą teksty, mającą swoich zaufanych copywriterów, a textmarket jest otwartą platformą dla seocopywriterów – czyli takie zpn z uproszczonym systemem rozliczeń.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 6. Rzeczywiście :) Nawet nie chciało mi się wejść na stronę i przeczytać na jakich zasadach oni działają :P

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: -1 (Tak: 0, Nie: 1)
 7. Warto również dodać, że na seotxt.pl, można znaleźć wiele więcej ciekawych rzeczy np. Kody do pojedynczych katalogów oraz multikody.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 8. Ja mam 2zł/1000 znaków ale czasem trzeba poprawiać tekst. Sam znalazłem dziewczynę, która pracuje zdalnie.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 9. Czy to 301 ze zbanowanej to nie jest zbyt ryzykowne?

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 10. Kwestia sporna :)

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 11. Mam dokładnie te same spostrzeżenia co do seotxt. Super tanio nie jest, ale do drogo też daleko.

  TextMarket ma słabą bazę tekstów. Ciężko coś znaleźć jeśli się nie chce jakiegoś ogólnikowego tekstu z popularnej branży.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 12. Jeśli chodzi o copywriterów to warto ich szukać wśród swoich. Czyli najlepiej na meetingach, szkoleniach. Ja znalazłem ludzi do współpracy na Silesia SEM w Katowicach. W tym roku też będzie, dokładnie 25 września. Dobrzy wykładowcy, którzy potrafią zaciekawić audytorium. Są przede wszystkim otwarci na pytania. A i ludzi do współpracy można z łatwością znaleźć. Zresztą sprawdźcie na http://www.silesiasem.pl/szkolenia i dowiecie się co i jak.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: -1 (Tak: 0, Nie: 1)
 13. @matiz22

  Na kilometr można rozpoznać, że to marketing :)

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 14. Z serwisu korzystam jakiś miesiąc i jestem bardzo zadowolony. Pierwszy tekst co prawda musiałem poprawić, ale tylko dlatego, że niezbyt dokładnie określiłem słowa kluczowe :) Teksty są naprawdę na poziomie. Zgadzam się również z tym, że obecnie trzeba trochę czekać na teksty. Poza tym to, co do mnie najbardziej przemówiło to możliwość otrzymania faktury VAT. Jak masz firmę, to idealne miejsce do zlecania tekstów (no, może poza prywatnym seo copywriterem).
  Paweł testowałeś może ich precle lub katalogi? Zastanawiam się, czy warto kupić i podlinkować swojej stronki, czy raczej bezpiecznie będzie podlinkować swoje zaplecze?

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 15. Nie testowałem właśnie, więc tutaj się nie wypowiem :)

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 16. Ja próbowałem z textmarketem ale dałem sobie spokój, gdyż bardziej opłacalne jest znajdowanie indywidualnych zleceniodawców. Tak przy okazji, jeśli ktoś z Państwa będzie potrzebował jakiś tekstów lub chce nawiązać współpracę, to można się ze mną skontaktować, gdyż dysponuję sporą ilością czasu, a gwarantuję terminowość oraz wysoką jakość artykułów. Kontakt – michalstraczek87@interia.pl.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 17. Mam jakiegoś pecha z tymi serwisami txt

  Zarejestrowałem się na textmarket, doładowałem konto za 100 złotych a że było już późno postanowiłem odwlec zakup tekstów do jutra i tu przykra niespodzianka. Wprowadzili jakieś zmiany i ceny są kosmiczne.

  kilka tygodni temu pisałem też to seotxt z pytaniem o cenę artykułów bardzo dobrej jakości no ale nie otrzymałem odpowiedzi. Zlekceważyli mnie.

  Tylko ja mam takiego pecha, czy rynek txt tak mocno kuleje?

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 18. Rynek .txt kuleje to na pewno :) Ja współpracuję obecnie z dobrym copywriterem. Jak chcesz to mogę Ci dać do niego namiar. Ja głównie zlecam mu pisanie postów na forach oraz opisy do katalogów i precli z synonimami. Ale artykuł dobrej jakości też pewnie napisze.

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 19. Teoretycznie dobra idea, teksty są naprawdę niezłej jakości. Być może będę z tego kiedyś korzystał.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 20. “W przypadku zbanowania domeny, zostanie wykonane przekierowanie 301 domeny wraz z wszystkimi wpisami na nową domenę”
  – przecież to jest przeniesienie bana na nową domenę i żadnego pożytku nie ma z tego

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)