SeoPilot.pl

SeoPilot.pl SeoPilot.pl to zautomatyzowany system sprzedaży linków tekstowych (konkurencja dla Prolinka – tym, że SeoPilot oferuje znacznie lepsze warunki zarobkowe). Od 1 lutego 2012 roku można korzystać z serwisu w pełnej wersji (zarówno dla wydawców oraz pozycjonerów). W jednym zdaniu system można opisać następująco: zautomatyzowany system do pozycjonowania i zarabiania pieniędzy w Internecie.

Trochę na temat systemu

SeoPilot jako pierwszy na polskim rynku wykupuje 100% miejsc na boksy reklamowe (składające się z trzech ogłoszeń reklamowych – czyli łącznie 3 linki), na wszystkich podstronach serwisu Wydawców. Dzięki temu Wydawca uzyskuje maksymalne wynagrodzenie. Inna sytuacja jest np. w prolinku, gdzie można wykupić tylko pojedyncze sztuki linków, więc tym samym nasze wynagrodzenie jest dużo mniejsze.

Ocena i ustalenie stawki miesięcznej serwisu wyliczana jest według wskaźnika jakości serwisu, który to z kolei jest wyliczany według algorytmu, który nie został, ani pewnie nigdy nie zostanie upubliczniony – z oczywistych względów. Z informacji ze strony można wyczytać, że istnieją czynniki statyczne i dynamiczne, które wpływają na wskaźnik jakości serwisu. Jakie czynniki według mnie są brane pod uwagę ? Innymi słowy na jakie ja czynniki zwracałbym uwagę, gdybym to ja opracowywał algorytm do ustalania wskaźnika jakości serwisu ?

– PageRank strony
– PageRank podstron
– BL samej domeny
– Bl dla całej domeny (ze wszystkimi podstronami)
– Wiek domeny
– Alexa Traffic Rank
– Ilość zaindeksowanych stron w Google (wykluczyłbym strony z tagami, kategoriami, archiwum itp.)
– Ilość linków wychodzących ze strony
– Szybkość ładowania się strony
– Strony postawione na subdomenach traktowane byłyby gorzej niż z końcówkami .pl, .com.pl itp.
– Potencjalny popyt na stronę na podstawie opracowanego algorytmu umieszczania linków (informacja ze strony SeoPilot.pl)
– Umiejscowienie reklam
– Ocena moderatora (grafika (estetyka, powiązanie grafiki do treści na stronie itp.), treść strony (strony tematyczne traktowane byłby lepiej od ogólnotematycznych), powiązanie nazwy domeny z treścią strony, ilość reklam na stronie – prócz tych z SeoPilot.pl, czy dla strony założone jest konto na Facebooku i Google+, w przypadku bloga zwracałbym uwagę na datę publikacji ostatniego artykułu…)
– itp. Na pewno byłoby tego znacznie więcej.

SeoPilot.pl – zalety

 • Minimalna kwota doładowania wynosi 50 złotych – jest to kwota narzucona nie przez SeoPilot, tylko przez system płatności Dotpay.
 • Wypłaty realizowane są na konto bankowe Wydawcy w przeciągu 24 godzin.
 • Stawka, którą w początkowej fazie wycenia SeoPilot.pl jest zmienna. Wraz ze wzrostem wskaźnika jakości serwisu nasz dzienny zysk będzie się powiększał.
 • Przyjmowane są wszystkie strony, które nie są sprzeczne z zasadami moralnymi, zawierające treści sprzeczne z prawem polskim i międzynarodowym oraz strony w budowie.
 • Weryfikacja strony trwa do 24 godzin.
 • Możliwość modyfikowania boksów reklamowych (format (pionowy lub poziomy), wymiary, tło, kolor ramki, format i rodzaj czcionki, kolor linków itp.) – reklamy wyglądają tak samo jak te w Google Adsense.
 • Możliwość umieszczenia boksu reklamowego bez napisu SeoPilot.pl.
 • Dodawanie własnych tekstów dla linków. Mamy możliwość dodawania własnych opisów, modyfikowania istniejących, które wygenerował dla nas system oraz usuwania zbędnych opisów.
 • Automatyczne ustalanie słów kluczowych dla strony, którą chcemy pozycjonować. Dostajemy również takie informacje odnośnie konkretnej frazy jak: konkurencyjność zapytań według danych Google, liczba zapytań miesięcznie według danych Google.
 • Wyświetlanie „reklamy” nie spowalniają naszej strony.
 • Czarna lista – możliwość filtrowania niechcianej reklamy na stronach wydawców.
 • Automatycznej generowanie Rachunków oraz Faktur.
 • Można instalować kody innych programów np. Prolink na to nie zezwala (nie licząc Google Adnsense, adkontekst…).
 • Program Partnerski – 5% od kwoty zysku Wydawcy i 1% od kwoty wydatków każdego Pozycjonera pozyskanego do Systemu. W zakładce „system poleconych” mamy takie dane jak: ID osoby poleconej, datę zarejestrowania, przychód miesięczny, przychód dzienny oraz ilość uruchomionych projektów dla każdej osoby polecone z osobna.
 • Bezpłatne miesięczne testowanie systemu za 100 złotych. (Projekt Testowy posiada wszystkie takie same funkcje jak i Projekt Standardowy.)
 • Bezpłatny monitoring pozycji w Google i Yahoo. Bez wykupywania linków!
 • Szybki support (mail, telefon i Gadu Gadu – co uważam za ogromną zaletę).
 • System nie pobiera żadnej prowizji.

SeoPilot.pl – wady

 • Mało intuicyjny interfejs. Powiedziałbym, że skomplikowany. Choć po dłuższym zaznajomieniu się z interfejsem nie ma tragedii. Ja pewnie wiele rzeczy bym uprościł, tak aby poruszanie się po serwisie sprawiało przyjemność i było proste.
 • Firma zarejestrowana na Cyprze (choć po części uważam to za zaletę :D).
 • Brak możliwości usunięcia za jednym razem wszystkich domyślnych tekstów linkowych.

SeoPilot Opinie

SeoPilot zyskuje sporo pozytywnych opinii, i dość szybko zdobywa nową rzeszę Klientów. Moja opinia odnośnie tego innowacyjnego systemu pozostaje na razie neutralna. Wszystko wyjdzie w praniu, ale system zapowiada się naprawdę ciekawie. Wprawdzie trzeba jeszcze go udoskonalić, ale wierzę, że SeoPilot.pl zostanie dopracowany na ostatni guzik. Niemniej jednak już teraz można zakupić wartościowe linki na stronach Wydawców o wysokim wskaźniku strony, w wykluczać te o niskim współczynniku :)

Jak założyć konto ?

W celu założenia konta wystarczy się zarejestrować. W tym celu należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduję się pod tym adresem: rejestracja.

Obecnie testuję serwis SeoPilot.pl i za miesiąc przedstawię wyniki.

VN:F [1.9.7_1111]
Głosy: +7 (Głosy na Tak: 7, Głosy na Nie: 0, Wszystkich głosów: 7)
Kategoria: Pozycjonowanie stron
Tagi:

Najpopularniejsze zapytania:

 • seopilot opinie
 • seopilot
 • inurl:?page= pytania i odpowiedzi com

27 odpowiedzi na „SeoPilot.pl

 1. Widzę, że promocja seopilota idzie pełną parą:) Szczególnie zauważyłem wysyp postów na forach z linkami do rejestracji.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 2. Też to zauważyłem :)

  Sam nawet stworzyłem dwa tematy o seopilocie na dwóch forach internatowych o zarabianiu.

  Wszyscy liczą na zyski z PP. Miejmy nadzieję, że twórca nie zakończy systemu z dnia na dzień. Ciężko będzie go złapać na Cyprze.

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 3. Ja już dodałem 3 swoje stronki. Ale coś za dobrze mi to wygląda. Nie wiem gdzie tutaj twórca systemu ma jakikolwiek biznes.

  No cóż… czas wszystko pokaże. Póki co nie skreślam systemu, ale trzyma lekki dystans.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
  Marek Frokowski :
 4. To czekam na wynik testów :)

  Jeszcze mam takie pytanie jak szybko są przydzielane linki ?

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 5. Na razie przydzielanie linków odbywa się bardzo wolno ;/

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 6. Mogliby trochę popracować nad wyglądem strony, bo na pierwszy rzut oka strona wygląda na mało profesjonalną i zniechęca na zarejestrowanie się do systemu.

  Życzę sukcesów twórcą.

  PS. Mój kolega wypłacił już od nich swoją pierwszą kasę.

  Wychodzi na to, że póki co system jest wypłacalny, i można zarobić. Tylko najgorzej jak wszyscy będą chcieli zarobić, a nie będzie komu linków kupować :)

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 7. Będą kupować bo koszt jednego linku będzie śmiesznie tani :)

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 8. …wykluczyłbym strony z tagami, kategoriami….

  Jak to można zrobić ? :)

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 9. Bardzo prosto: Wpisujesz w Google zapytanie:

  site:seo-z.pl -inurl:/tag/ -inurl:/category/ -inurl:/archive/ -inurl:/page/

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +2 (Tak: 2, Nie: 0)
 10. Zapowiadało się fajnie. Promocja zaczęła się od najbardziej dla mnie wiarygodnego źródła – blogów. Szkoda tylko, że już 9 dni czekam na rozstrzygnięcie czy mój blog zostanie przyjęty do systemu czy nie.

  Kojarzy mi się ta sytuacja z Linklift, o którym również dużo dobrego mówiono, a akceptacja strony trwała czasami 2 miesiące. Nie widzę w tym szału i czuję „rychły” koniec seopilot.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 11. Informuję, że test, który przeprowadzam w SeoPilot zostaje przedłużony o jeszcze jeden miesiąc.

  Na początku testu zmieniłem dla interesującej mnie frazy (chodzi mi o frazę: Zarabianie w Internecie) proponowaną stawkę, którą wyliczył mi system, i nie uzyskałem zamierzanych efektów. Mój błąd!

  Na szczęście administracja systemu SeoPilot.pl poszła mi na rękę i zaproponowali mi przedłużenie testu o kolejny miesiąc. Za co im dziękuję.

  Widać, że podochodzą do biznesu profesjonalnie. Teraz test będzie kontynuowany z zaproponowaną przez system stawką!

  Ps. Ale i tak nie wiem jakim cudem mogą oferować tyle pieniędzy na testy :) Nie wiem jak działa ich model biznesowy. Zżera to mnie od środka. Zawsze byłem ciekawski…

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 12. A jakiś efekt od pozycjonowania był?

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 13. Był za 280zł – do top6 (przez 2 dni), potem cały czas pozycja top7.

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 14. Muszę przyznać, że system jest dobry i przynosi szybkie efekty, po dość niskich cenach. Prolink chowa się przy tym systemie.

  Jestem pod wrażeniem, i mam nadzieję, że projekt nie umrze śmiercią naturalną, i że nie zabraknie pozycjonerów, którzy będę wykupywali linki na stronach wydawców.

  Czas wszystko zweryfikuje. Póki co nie ma co za bardzo siać paniki.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 15. Należy bardzo uważać – Seopilot w swoich boksach wrzuca linki do stron erotycznych. W panelu nie ma możliwości (nawet prostego) podejrzenia jakie linki wyświetla seopilot. Błąd? Niedopatrzenie? Nie wiem, ja odradzam korzystanie z systemu jako wydawca. Dla wordpressa istnieje wtyczka, która pokazuje wszystkie linki z seopilota – szukajcie frazy: seopilot.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 16. …cd moich uwag o programie seopilot: zgłosiłem do suportu problem z sex linkami, mniej więcej po 4h linki zostały usunięte. Ale już w sobotę te same -niechciane linki ponownie zaczęły się wyświetlać na mojej stronie. Niestety okazało się, że suport seopilot nie działa w sobotę i niedzielę……:(

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 17. ….cd
  no niestety, seks linki wracają :( telefony, maile, filtr – nic nie pomaga – cały czas seopilot podrzuca linki do stron erotycznych.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 18. A co z wprowadzoną ostatnio czarną listą ?

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 19. Też się początkowo zachłysnąłem tym serwisem, gdy wycenili moje blogi na 505 zł i 350zł. Radość trwała zaledwie 2 tygodnie. Dla jednego jak i drugiego bloga obniżyli stawkę do 320 zł i 180 zł. To i tak dużo, ale pierwsze wrażenie prysnęło

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
  KowboyOnline :
 20. Nic dziwnego jak wszyscy rzucili się jako wydawcy, i zabrakło pozycjonerów, więc trzeba było stawki zmniejszyć :)

  Ja również po prowizjach z poleconych widzę, że zostały stawki obniżone.

  Niemniej jednak i tak w dalszym ciągu opłaca się korzystać z seopilota – zarówno od strony wydawców jak i pozycjonerów (niedługo opublikuje swoje testy).

  Dla porównania w programie partnerskim w seopilocie zarobiłem więcej przez miesiąc niż w PP w prolinku (tutaj byłem zarejestrowany od początku istnienia systemu).

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 21. Unikalna oferta SeoPilot.pl!

  Zawodowo zajmujesz się pozycjonowaniem?
  Masz własną firmę, która oferuje usługi SEO?

  Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, prosimy o kontakt na e-mail ewelina@seopilot.pl, a my zaproponujemy Ci unikalne warunki współpracy!

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: -1 (Tak: 0, Nie: 1)
 22. Również testuję seopilota. Załapałem się na promocję na forum i otrzymałem 200 zł na próbę :) Dobry deal heh ale faktycznie obsługa nie należy do zbyt prostej ani wygodnej… przy wolnym łączu jak moje to czasem nerwy puszczają…

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 23. Niestety oferowane przez nich wynagrodzenia sa duzo gorsze niz mozna uzyskac w Prolink. System oferowanych wynagrodzen stworzony przez ich specjalistow to jakas porazkowa „czarna skrzynka”. Serwis z PR=3 i kilkunastoma stronami (bez tresci) wycenili na przeszlo 1000 zł a serwis z Pr=6 i kilkoma tysiacami podstron z trescia wycenili na 470 zl. Gdzie tu logika. Chyba ze macie jakies smietniki, bo ewidentnie chyba na to „bardziej leca” niz na wartosciowe serwisy. Oczywiscie pierdzielenie o wskazniku jakosci serwisu a jak zapytalem jak moge ten wskaznik poprawic to odpowiedzieli ze to tajemnica. Ja osobiscie nie polecam, szkoda czasu!

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 24. Pomimo tego że dwie moje strony zostały odrzucone strona jest bardzo interesująca ;)

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 25. A jakie warunki trzeba spełnić, żeby dodali stronę ? bo pr 2 i 600 bl nie wystarczyło im ;/

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 26. Tylko pracownicy systemu do wiedzą :)

  Moim zdaniem musi być duży site.

  Jaki miałeś site ?

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 27. Trochę czasu minęło, jak dla mnie ważny jest wiek domeny, strony <6 miesięcy raczej nie akceptują, miałem taką sytuację, strona nowa PR 4 i nie zaakceptowali ;)

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)