Nowy tryb sprzedaży w SeoPilot.pl

SeoPilot.pl Od pewnego czasu SeoPilot.pl wprowadził możliwość sprzedaży linków pojedynczo. Na samym początku w obrębie danego serwisu, który został dodany i zaakceptowany w systemie była wykupowana cała powierzchnia reklamowa według stałej stawki, którą automatycznie wyliczał nam system. Teraz mamy dodatkową alternatywę.

W przypadku giełdy linków tekstowych pojedynczych sytuacja jest o tyle lepsza, że nie musimy wyświetlać nie wiadomo jak dużej ilości linków i to my decydujemy na jakich stronach, i za ile będziemy wyświetlać linki. A jak wiadomo im więcej linków wychodzących z danego serwisu, tym strona może ucierpieć np. poprzez wyzerowanie PageRank lub oflagowanie domeny. Jednak im więcej linków będziemy wyświetlać na stronie, tym więcej zarobimy pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że każdy tryb sprzedaży uwzględnia preferencje pewnej grupy wydawców, zarówno giełda jak i pełny wykup ma swoich zwolenników i przeciwników.

Jak to się mówi jest ryzyko, jest zabawa. Zazwyczaj Ci co nie ryzykują nie osiągają sukcesu biznesowego w życiu.

Wydawca

Cały proces dodawania stron do giełdy linków odbywa się banalnie prosto. Podczas dodawania strony wystarczy zaznaczyć sposób sprzedaży na: Giełda. Mamy też drugi sposób sprzedaży, który polega na wykupieniu całej powierzchni reklamowej (ma to swoje wady i zalety).

Jutro prowadzone jest szkolenie z giełdy linków i z tego co można przeczytać o szkoleniu pod tym linkiem zostaną właśnie omówione wady i zalety dwóch trybów sprzedaży. Jednak to nie wszystko co będzie na szkoleniu.

Funkcje giełdy linków dla Wydawcy

 • Możliwość zablokowania kategorii. Dzięki czemu eliminujemy w większym stopniu nietematyczne linki.
 • Zmiana kodowania znaków na stronie: UTF-8, ISO-8859-2 i windows-1250.
 • Ukrywanie adresów serwisu w wyszukiwarce dla pozycjonerów.
 • Określenie maksymalnej ilości linków na stronie.
 • Opcja określenia maksymalnej ilości linków rozmieszczonych w ciągu doby.
 • Sprawdzenie serwisu pod kątem: indeksacji serwisu, PR strony głównej i ilości linków wychodzących. Trzeba jednak pamiętać, że ręczna indeksacja dowolnego parametru jest możliwa nie częściej niż raz w ciągu 14 dni.
 • Zarządzanie cenami linków. System sam sugeruje cenę jaką powinniśmy ustawić dla strony głównej itp. Jednak automat nie posiada naszej głowi i tym samym wiedzy. Jeżeli siedzimy w SEO to sami doskonale powinniśmy wiedzieć ile są warte nasze linki na stronach.
 • Statystyki sprzedanych i wolnych linków.
 • Spis wszystkich zaindeksowanych podstron. Mamy także możliwość filtrowania podstron według słowa kluczowego zawartego w URL lub statusu.
 • Możliwość wyłączenia w każdej chwili podstrony ze sprzedaży.
 • Podgląd tekstów reklamowych, ilości wychodzących linków z danej podstrony, PageRank podstrony, ilość wolnych miejsc dla i ilość sprzedanych linków dla podstrony.
 • Możliwość zgłaszania reklamacji. Jeżeli z jakiś powodów nie podoba nam się link, który został wyświetlony na jakiejś naszej podstronie, to możemy w łatwy sposób za pomocą formularzu to zgłosić.

Pozycjoner

Tutaj pojawia się pierwszy problem i jak na razie jedyny. Nie ma obecnie możliwości wykupienia tylko linków na stronach Wydawców, którzy wybrali formę sprzedaży: Giełda. Co za tym idzie nie ma jak przetestować mocy i opłacalności ze strony SEO nowego trybu sprzedaży.

Mam nadzieję, że taka możliwość zostanie wprowadzona w najbliższym czasie, bo z chęcią bym to przetestował. Pozostaje mi jedynie czekać :)

seopilot_baner_468x60

VN:F [1.9.7_1111]
Głosy: +5 (Głosy na Tak: 5, Głosy na Nie: 0, Wszystkich głosów: 5)
Kategoria: Pozycjonowanie stron

Na czym zarabiam ?

3 odpowiedzi na „Nowy tryb sprzedaży w SeoPilot.pl