Long Tail Pro i Platinum

Long Tail Pro Long Tail Pro to program do wyszukiwania korzystnych słów kluczowych. Pisząc „korzystnych” mam tu na myśli słowa kluczowe, które zapewniają duży ruch przy niskiej konkurencyjności, albo słowa kluczowe pod MFA (czyt. made for adsense) (dobrze płatne, niska lub zerowa konkurencyjność + niekoniecznie duży ruch), słowa kluczowe pod długi ogon itp.

Zalety programu Long Tail PRO

 • Wersja trial na 10 dni. Jednak wersja trial ma pewne ograniczenia, które można wyczytać na oficjalnej stronie programu.
 • Łatwa obsługa.
 • Przyjazny interfejs.
 • Bardzo szybkie działanie.

Wady

 • Nie można sprawdzać dostępności domen o rozszerzeniu pl.
 • Nie działa sprawdzanie wieku domeny dla domen o rozszerzeniu pl.

Funkcje dla Long Tail Pro

 • Szukanie wielu słów kluczowych w tym samym czasie (wyszukiwanie: broad, [exact], „phrase”).
 • Automatyczne wyszukiwanie domen.
 • Sprawdzanie konkurencyjności na podstawie title w Google lub/i Big.
 • Filtrowanie słów kluczowych.
 • Analiza konkurencyjności dla 10 najlepszych stron w Google.
 • Sprawdzanie pozycji słów kluczowych w Google, Yahoo i Bing.

Cena: $97

Funkcje dla Long Tail Platinum

 • Zapisywanie ulubionych słów kluczowych w programie (zakładka: Favorites).
 • Import do 10,000 słów kluczowych za jednym razem.
 • Kalkulator konkurencyjności słów kluczowych (KC) od 1 do 100.
  – od 0 do 10 -> brak konkurencyjności
  – od 10 do 20 -> bardzo niska konkurencyjność
  – od 20 do 30 -> niska konkurencyjność
  – od 30 do 40 -> średnia konkurencyjność
  – od 40 do 50 -> nieco wysoka konkurencyjność
  – od 50 do 60 -> wysoka konkurencyjność
  – od 60 do 70 -> bardzo wysoka konkurencyjność
  – od 70 do 100 -> fraza dla wyjadaczy w SEO
 • Dodatkowe dane z SEOmoz: Juice Page Links, Page Authority, Domain Authority itp.
 • + wszystkie funkcje z wersji PRO.

Cena: $97+$17/ms

Moduł Keyword Research

Aby rozpocząć z tym modułem wystarczy wpisać słowa kluczowe, które nas interesują (1). Możemy także podać swoje słowa kluczowe, które chcemy przeanalizować (2) + zaznaczyć dodatkowo, aby dla słów kluczowych przeanalizowało nam konkurencyjność na podstawie title w Google i Bing (3).

Dodatkowo w tym module jest zaimplementowana funkcja do sprawdzania dostępności domen. Mamy dwie opcje do wyboru: sprawdzanie exact match (czyli dopasowanie ścisłe dla słów kluczowych) i dopasowanie ścisłe, ale z „-” między słowami. Dostępność może być sprawdzana dla następujących rozszerzeń domen: .com, .net, .org, .co, .info, .ca, .co.uk, .com.au, .de, .nl i .dk (3).

Kolejną funkcją w tym module jest filtrowanie słów kluczowych na podstawie 4 parametrów: miesięcznej ilości wyszukiwań w kraju, który podaliśmy w ustawieniach przy tworzeniu kampanii (lokalnie), miesięcznej ilości wyszukiwań w Google (globalnie), średniego kosztu za kliknięcie w Google Adwords i na podstawie ilości słów zawartych we frazie (4).

Potem wystarczy kliknąć tylko w przycisk „Generate Keywords” i otrzymamy listę polecanych słów kluczowych. Wcześniej jednak należy zalogować się do Google Adwords.

Long Tail Keyword Research

W zakładce „Keywords Results” mamy przedstawioną analizę naszych słów kluczowych. Oczywiście możemy usuwać słowa kluczowe, dodawać je do ulubionych (wersja platinum), obliczać konkurencyjność słowa Avg KC (wersja platinum), sortować dane po kolumnie, eksportować słowa kluczowe ze wszystkimi danymi do pliku csv.

Long Tail Keyword Results

Moduł Competitor Analysis

Gdy już skończymy z wyszukiwaniem słów kluczowych przechodzimy do analizy konkurencyjności stron z top10 w Google na interesujące nas frazy. Chyba, że mamy na tyle moce zaplecze, umiejętności w pozycjonowaniu, że żadna analiza nie jest nam potrzebna. Ja np. omijam sprawdzanie stron z top10 pod frazy MFA – jednak tu zazwyczaj wybiera się frazy, na które nie ma konkurencyjności lub jest, ale bardzo mała.

Analizując strony konkurencji dostaniemy takie informacje jak: Page Authority, Page Links, Juice Page Links, Domain Authority, mozRank, KC (wersja platinum), Page Rank oraz Site Age.

Moduł Rank Checker

Prosty moduł do sprawdzania pozycji w Google, Yahoo i Bing. Ja osobiście nie korzystam z tego modułu i nie zamierzam, bo korzystam z programu omnimonitor. W module możemy ustawić ilość sekund przed kolejnymi zapytaniami do Google i wybrać kraj dla którego będą sprawdzane nasze frazy. To tyle z zaimplementowanych funkcji w module Rank Checker. Ogólnie jest to bardzo ubogi moduł :)

Long Tail Rank Checker

Moja opinia o Long Tail PRO/Patinum

Używam już jakiś czas wersji Platinum i bardzo mi się podoba. Jedyny minus to taki, że trzeba płacić miesięczny haracz :) Niemniej jednak dzięki temu programowi znalazłem mnóstwo fraz pod MFA, które teraz zapewniają mi stały miesięczny dochód. A dywersyfikacja źródłem dochodu jest bardzo ważna. Szczególnie jeżeli chodzi o e-biznesy.

Jak dla mnie LTP jest o wiele lepszy niżeli Market Samurai lub inne programy do wyszukiwania słów kluczowych np.
Keyword Scout. Z kilku względów: o wiele szybciej chodzi, posiada lepszy algorytm na analizę konkurencyjności, nie wiesza się tak często jak chociażby MS (choć tu już jest bardzo duża poprawa) itp.

Na pewno taki program w znacznym stopniu pomaga przy wyborze słów kluczowych. Wersja PRO też zdaje egzamin i warto się w ten program uzbroić. Zawsze możesz też korzystać z darmowej wersji programu Market Samurai. Ale dla osób z branży SEO kwota 97 dolarów nie powinna stanowić problemu :)

Rejestracja

Baner Long Tail Pro

VN:F [1.9.7_1111]
Głosy: +5 (Głosy na Tak: 5, Głosy na Nie: 0, Wszystkich głosów: 5)
Kategoria: Pozycjonowanie stron, Różne narzędzia SEO
Tagi:

Na czym zarabiam ?

7 odpowiedzi na „Long Tail Pro i Platinum

 1. Market Samurai wygląd na bardziej profesjonalny program. Nie korzystałem z tego programu który opisujesz w artykule ale wygląda fajnie. Nie opłaca się kupować wersji platinum – ale to moje zdanie.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 2. Korzystam z wersji PRO i program sprawuje się dobrze. Trochę aktualizacje są rzadko, ale poza tym jest ok.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 3. Kupilem ten soft dobre kilka miesiecy temu. Na poczatku spoko, ale pozniej wolalem korzystac z samurai albo bezposrednio z adwords.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 4. Z jakiegoś konkretnego powodu ? MS ma sporo różnych informacji przy analizie konkurencyjności, ale moim zdaniem aż za dużo.

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)