Jak usunąć linki ze strony głównej i podstron, które wyświetlają się w widgecie najnowsze komentarze (recent comments) ?

wordpress Pewnie znajdą się osoby, które chciałby usunąć linki do stron autorów komentarzy, które są wyświetlane w widgecie najnowsze komentarze. Jak to zrobić ? Bardzo prosto, ale mam nadzieję, że niektórym osobom przyda się artykuł. Mi znalezienie rozwiązania zajęło około 20 minut, więc można ten czas znacznie skrócić :)

Przechodzimy do folderu wp-includes i otwieramy plik default-widgets.php. Odnajdujemy poniższy kod (na obecną chwilę jest to linijka 651, ale po aktualizacjach WordPressa może się to zmienić).

$output .= '<li class="recentcomments">' . /* translators: comments widget: 1: comment author, 2: post link */ sprintf(_x('%1$s on %2$s', 'widgets'), get_comment_author_link(), '<a href="' . esc_url( get_comment_link($comment->comment_ID) ) . '">' . get_the_title($comment->comment_post_ID) . '</a>') . '</li>';

Następnie zamieniamy go na:

$output .= '<li class="recentcomments">' . /* translators: comments widget: 1: comment author, 2: post link */ sprintf(_x('%1$s on %2$s', 'widgets'), get_comment_author(), '<a href="' . esc_url( get_comment_link($comment->comment_ID) ) . '">' . get_the_title($comment->comment_post_ID) . '</a>') . '</li>';

Zapisujemy, wgrywamy plik na serwer i gotowe :) Możemy cieszyć się z tego, że nie wychodzą nam linki nofollow z komentarzy w widgecie.

VN:F [1.9.7_1111]
Głosy: +5 (Głosy na Tak: 5, Głosy na Nie: 0, Wszystkich głosów: 5)
Kategoria: Webmaster, WordPress
Tagi:

Na czym zarabiam ?

3 odpowiedzi na „Jak usunąć linki ze strony głównej i podstron, które wyświetlają się w widgecie najnowsze komentarze (recent comments) ?

 1. Nawet nie zauważyłem, że wychodzą jakieś linki nofollow z tego widgetu. Dzięki.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
  Janek Mierzejewski :
 2. Przydatne, rozumiem, że po aktualizacji wp, trzeba na nowo edytować kod ?

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 3. Niestety po aktualizacji WordPressa trzeba będzie od nowa wyedytować plik.

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)