Interkursy.pl

Interkursy.pl Parę dni temu jedna osoba zgłosiła się do mnie z pytaniem czy nie opublikowałbym artykułu na temat jego szkolenia wideo z pozycjonowania stron. Oczywiście wstępnie zainteresowałem się szkoleniem, ale wcześniej musiałem obejrzeć kurs, żeby ocenić czy w ogóle klasyfikuje się na wspomnienie o nim na moim blogu. Po dwóch lekcjach dałem sobie spokój i artykułu na temat szkolenia nie będzie. Jednak nie o tym będzie wpis. Szkolenie było dodane do serwisu interkursy.pl, o którym wcześniej nie wiedziałem i właśnie temu serwisowi będzie poświęcony niniejszy artykuł.

Do czego służy serwis?

Interkursy.pl to samoobsługowa platforma edukacyjna, gdzie każdy użytkownik może wgrać swój poradnik w formie tekstowej lub wideo. W serwisie głównie znajdują się płatne kursy, ale darmowych też nie brakuje (większość w celach zdobycia bazy mailowej – sam tak robię :D).

Platforma łączy trzy grupy Użytkowników:

– Autorów -> osoby, które tworzą kursy internetowe.
– Partnerów -> pośrednicy w sprzedaży kursów.
– Kursantów -> osoby, które kupują kursy.

Zalety i funkcje serwisu interkursy.pl

 • Prosty kreator dodawania nowych kursów.
 • Manager kursów – zarządzanie wszystkimi produktami.
 • Wizytówka autora – mini-strona, która zawiera informacje o nas, możliwość kontaktu, adresy profili społecznościowych oraz listę dodanych kursów.
 • Raporty sprzedaży.
 • Przybornik – możliwość przechowywania zdjęć, które są wykorzystywane w opisach ofertowych. Można wgrać 300 plików jpg, gif, png nie przekraczających 300 kb (każdy).
 • Multimailing – możliwość wysłania jednorazowej wiadomości do wszystkich naszych kursantów.
 • Przegląd produktów – lista wszystkich produktów, które aktualnie są dostępne w systemie. Produkty są podzielone na kategorie oraz przy każdym produkcie znajdują się informacje odnośnie ceny kursu, prowizji dla Partnera, czy kurs jest w formie abonamentu lub nie, ilości sprzedanych kursów, całkowitego dochodu ze sprzedaży kursu itp. Całość jest przedstawiona w tabelce, gdzie dane w każdej kolumnie można segregować.
 • Atrakcyjny program partnerski.
 • Zbiór pomocnych artykułów w postaci poradników dla autorów kursów, partnerów, kursantów itp.
 • Wewnętrzne forum.
 • Wiadomości prywatne.
 • Intuicyjny panel Klienta.

Wady

 • Twórca serwisu (Jakiś Dawid (czyli Paweł Danielewsk) :) – chyba nawet twórca benefitera, który to nie może zaimplementować programu partnerskiego – albo i nie chce.) pobiera zbyt dużą prowizję od Autora w wysokości stałych 3 zł za transakcję + 15% (dotyczy wyłącznie transakcji sprzedaży). Ktoś kto ma obycie w marketingu internetowym może w ogóle nie zainteresować się ów platformą. Moim zdaniem ma to zalety i wady. Ale nie będę na ten temat się rozwodził.
 • Zbyt dużo kursów słabej jakości.
 • Brak banerów promocyjnych w PP.

Program Partnerski

Prowizje w programie partnerskim ustala autor szkolenia. Jest to minimum 5% prowizji do nawet 95% od sprzedaży szkolenia. Raz zdobyty Klient jest przypisywany na stałe do naszego PP. Program wydaje się na tyle ciekawy, że postanowiłem się nim zainteresować na większą skalę :) Zobaczymy ile uda mi się w nim zarobić. W przypadku chęci wypłacenia pieniędzy z konta musimy uzbierać minimum 150 zł.

Po przystąpieniu do PP będziemy mieli wgląd do przewodnika dla Partnerów z licznym poradami. Dla początkujących osób na pewno taki przewodnik się przyda. Dla osób zaawansowanych na pewno nie :)

Opinie o serwisie interkursy.pl

Sprzedaż ebooków jest jedną z lepszych form zarabiania pieniędzy w Internecie. Teraz boom na ebooki przeszedł do nas do Polski i moim zdaniem to bardzo dobrze. Na ebookach można niezłe pieniądze zarabiać. Sam będę przymierzał się do wydania jakiś kursów online (niekoniecznie poświęconych SEO). Paru moich znajomych żyje z pisania ebooków. W serwisie jest też sporo dzieciarni, którzy piszą swoje „profesjonalne” ebooki. Niestety trzeba uważać, żeby nie kupić kota w roku, bo będziemy potem pluli sobie w twarz. Dlatego najlepiej wybierać kursy, w których można pobrać fragment z kursu i które wyglądają w miarę profesjonalnie.

Rejestracja

Jeżeli dotarłeś do tego miejsca i jeszcze nie jesteś zarejestrowany w interkursy.pl, to możesz zarejestrować się z mojego linku partnerskiego – kliknij tu, aby się zarejestrować.

VN:F [1.9.7_1111]
Głosy: +2 (Głosy na Tak: 3, Głosy na Nie: 1, Wszystkich głosów: 4)
Kategoria: Samodoskonalenie
Tagi: ,

Na czym zarabiam ?

8 odpowiedzi na „Interkursy.pl

 1. Nie Dawid tylko Paweł Danielewski.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 2. Dzięki za zwrócenie uwagi. Mój imiennik :)

  VN:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 3. Serwis fajny, często będę tam zaglądał aby poszerzyć swoją wiedzę.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
 4. Sam serwis fajnie funkcjonuje, ale jakość kursów nie pozwala. W sumie niska jakość kursów oznacza przede wszystkim niską jakość sprzedawanych kursów.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)
  Janek Mierzejewski :
 5. Zaciekawiony tym wpisem postanowiłem przejrzeć jakie kursy oferuje opisywany portal. Muszę jednak przyznać, że jestem mocno rozczarowany. Tematyka interesujących mnie kursów (informatyka/internet) jest bardzo kiepska. Większość odpowiedzi na tytułowe zagadnienia można w kilka chwil znaleźć na ogólnodostępnych blogach. Niektóre z tych kursów traktują nawet o tak wąskich zagadnieniach, że trudno jest ich nazwać kursem – co najwyżej poradą podobną do filmików zamieszczanych na Spryciarze. Pozostaje jeszcze kwestia opisów, które zupełnie nie zachęcają (co najmniej mnie) do kupna (w większości przypominają te ze Złotych Myśli).

  Dość często kupuje kursy wideo przez internet i widzę jak sprzedawcy opisują swoje produkty. To co dzieje się na opisywanej stronie, niestety nie ma nic wspólnego z profesjonalnie przygotowanymi kursami on-line, które bez problemu można znaleźć i kupić w sieci – i to za takie same pieniądze.

  Podsumowując strona ta zupełnie mnie nie przekonała i nie wiem co musiałoby się stać, żebym zrobił tam zakupy.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: +1 (Tak: 1, Nie: 0)
 6. Sprzedaję i kupuję tam z powodzeniem co najmniej od 2 lat.

  VA:F [1.9.7_1111]
  Głosy: 0 (Tak: 0, Nie: 0)