Nie trudno się domyślić, że zostałem poproszony o przetestowanie nowej wersji programu Adder 8. Oczywiście się zgodziłem, bo lubię testować nowe programy związane z SEO. Szczególnie, że obiecano mi nieodpłatnie program, w najbogatszej wersji. Pytanie tylko, czy po tej recenzji dostane program na wyłączność ? Hmm… Tutaj nie byłbym tego taki pewien :) Pan Mirosław szukał niezależnych testerów, więc ja do takich zdecydowanie należę, i moja ocena jest w 100% subiektywna. Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania odnośnie Addera 8, to piszczcie w komentarzach, a postaram się na nie odpowiedzieć. Na pewno mój artykuł nie zadowoli wszystkich w 100%, bo każdy może oczekiwać po artykule czegoś innego, więc proszę o wyrozumiałość. Artykuł będzie trochę długi, ale mam nadzieję, że będzie napisany językiem, który sprawi, że będzie się czytało go przyjemnie. Zacznę od wypisania funkcjonalności programu, a następnie opiszę swoją subiektywną ocenę odnośnie programu Adder 8. Dlatego jeżeli nie interesuje Ciebie funkcjonalność, bo ją na przykład dogłębnie znasz, gdyż wcześniej zapoznałeś się z dokumentacją programu, to możesz ominąć część artykułu. Ja dokumentacji nie czytałem, więc całkiem możliwe, że niektórych funkcji nie wypiszę, więc mniej tego świadomość.
Funkcje Adder 8
- Dodawanie do katalogów opartych na skryptach: otwartymini, Qlweb, Hurricane, WebMini.
- Dodawanie do precli postawionych na skryptach: WordPress, Mocnelinki.
- Dodawanie profili na forach internetowych: Phpbb.
- Zgłaszanie strony do serwisów typu alexa.com. W adder 8 nazywa się to CreatePage. Ja bym to zmienił na: PageStats.
- Kreator dodawania strony do katalogowania (link do filmiku z kreatora: kliknij tutaj):
– krok 1 (start): sugestie dotyczące dodawania nowego projektu. Takie jak np. unikalna treść, słowa kluczowe, poprawność konfiguracji, która w dużej mierze zależy od skuteczności dodawarki (zresztą nie tylko tej dodawarki) itp.– krok 2 (ankieta): W tym kroku wypełniamy ankietę, która składa się z 3 pytań (Czas istnienia strony w Internecie, Czy Twoja strona była już pozycjonowania?, Jakim jesteś użytkownikiem?).
– krok 3 (adres strony): nasz adresy strony (walidacja adresu). W tym kroku możemy pobrać wcześniejsze ustawienia ze skonfigurowanej strony.
– krok 4 (zakres pozycjonowanie): wybieramy do jakich serwisów chcemy, aby nasza strona była dodawana + możliwość zaznaczenia automatycznego pingowania oraz automatycznego zgłoszenia strony do wyszukiwarek.
– krok 5 (ustawienia początkowe): ustawienie dziennej ilość dodawanych linków, ustawienie ilości linków dodawanych do katalogu, zwiększanie dziennej ilości linków (co miesiąc), filtr PageRank czyli ustawiamy do jakich katalogów chcemy dodawać naszą stronę pod względem PageRank.
– krok 6 (ustawienia wspólne): wybranie kategorii głównych oraz podanie słów kluczowych (informacje odnośnie ilości wpisanych znaków, najkrótszej wersji tagów oraz najdłużej).
– krok 7 (Katalogi): zaznaczenie dodawania do konkretnych katalogów. Szczególnie przydatne jeżeli chcemy katalogować podstronę. Wtedy wybieramy tylko te skrypty katalogów, które przyjmują podstrony + wybieranie podkategorii, tytuły wpisów (w większości przypadków jest to nasz anchor), dodawanie opisów – długich oraz krótkich). Mamy możliwość wstawienia synonimów do tytułów i opisów.
– krok 8 (precle): zaznaczenie dodawanie do konkretnych typów precli, ustawienie: tytuł artykułu, krótki opis artykułu, treść artykułu (możliwość dodania „n” akapitów, przyciski: znajdź i wstaw synonim, wstaw link, wstaw zdjęcie) + checkbox pod każdym akapitem – Blokuj na tej pozycji. Możemy również w tym kroku ustawić ilość linków w artykule oraz zbudować artykuł z konkretnej liczby akapitów. Dodatkowo mamy podgląd artykułu.
- Lista pozycjonowanych stron: informacje odnośnie ilości dodanych wpisów (dziś i ogółem), edytowanie projektu, usuwanie projektu, wysyłanie (uruchom).
- Raport z katalogowania.
- Monitorowanie strony: sprawdzanie pozycji fraz (raport w postaci graficznej), Yahoo links, Yahoo Site, Site Google, Alexa Rank, Alexa BL, PageRank, Cache Google.
- Strefa SEM: Kursy e-marketingu, narzędzia SEM:
– Generator SiteMap – generowanie mapy strony (.txt, .gzip, .xml) + możliwość zaznaczenia czy mapa ma zawierać subdomeny czy też nie. Przetestowałem ów narzędzie na moim blogu – mapa zawierała 117 linków.– Walidacja kodu HTML – sprawdzenie czy nasz kod jest zgodny ze standardami W3C. Jeżeli nie jest, to zostaje wyświetlona stosowana informacja z linkiem: zobacz, który prowadzi do strony http://validator.w3.org/.
– Nasycenie słów – sprawdzenie nasycenia fraz na stronie. Możemy wpisać minimalną ilość znaków w słowie oraz wybrać słowa występujące co najmniej „n” razy. Po kliknięciu w przycisk „Sprawdź” dostaniemy raport: słowo|Wystąpień|Procent %.
– Pozycja w Google – sprawdzania pozycji w Google: polskim, globalnym, angielskim i niemieckim.
– Sprawdź PageRank – sprawdzanie PageRank.
– Pingowanie.
– Dod. do wyszukiwarek – dodawarka do wyszukiwarek.
– Inne narzędzia – możliwość stworzenia własnych narzędzi.
- Zarządzanie bazami:- zarządzanie bazą serwerów pingujących: dodawanie nowych stron pingująych (usuwanie adresów i edytowanie).
– zarządzanie bazą wyszukiwarek: dodawanie, usuwanie, edytowanie i wybieranie metody zgłoszenia strony do wyszukiwarek: POST albo GET.
– zarządzanie bazą użytkowników do WordPress i phpBB.
– zarządzanie bazą katalogów: dodawanie adresów katalogów z wyników wyszukania dla słów kluczowych (taki ala harvester), pobieranie listy adresów katalogów ze strony np. z jakiegoś spisu katalogów, dodawanie adresów katalogów z textarea (czyli np. wklejamy w pole tekstowe np: „katalog stron o zarabianiu w internecie: www.seo-z.pl” – wtedy adder 8 wyodrębni nam adres katalogu/ów i doda je do bazy), dodanie pojedynczego adresu katalogu do bazy, pobieranie adresów katalogów ze stron o adresach np. po wklejeniu adresu http://spiskatalogow.pl/katalogi_typu_presell_pages/ program wyszuka adresy stron i doda je do bazy (minus taki, że zostają dodane wszystkie adresy znalezione na stronie (nawet strony, które nie są katalogami stron)), importowanie katalogów z pliku csv (wybieramy numery kolumn i przyporządkowujemy je do: Adres url, Typ katalogu, Page Rank, Site, Token oraz wybieramy separator kolumn (; , |)), detekcja katalogów (sprawdzanie dodanych adresów katalogów np. z wyników wyszukiwania w celu identyfikacji czy dodany adres jest katalogiem, i jeżeli okaże się że jest, to sprawdzany jest typ katalogu), usuwanie adresów katalogów z bazy według typów katalogów, przenoszenie katalogów według typów do ponownej detekcji, aktualizacja PageRank katalogów w bazie, lista katalogów w bazie programu Adder 8 (wyświetlenie wszystkich katalogów, bądź konkretnych typów katalogów, usuwanie pojedynczego adresu i edytowanie), aktualizacja bazy danych (możliwość wyłączenia automatycznej aktualizacji bazy katalogów, która pobierana jest co 2 tygodnie), dokładne statystyki adresów w bazie (według PageRank, łącznie adresów, typ katalogu, nieobsługiwane, niesprawdzone, z tokenem, bez tokena, łączna ilość katalogów w bazie, średni PageRank).
- Funkcje, które znajdują się w zakładce ustawienia: zmiana loginu, zmiana hasła, zmiana systemowego adresu e-mail, automatyczne aktualizacje, ilość jednocześnie pobieranych stron (cUrl), maks. czas oczekiwania na otwarcie strony (cUrl – timeout), eksportowanie bazy danych na nasz serwer, optymalizacja tabel w bazie danych, import bazy danych, reset raportów z dodań, zarządzanie kategoriami i podkategoriami (usuwanie, dodawanie, edytowanie), zarządzanie zadaniami CRON, E-Mail z raportem z pracy programu.
- Wbudowany OCR.
- Możliwość korzystania z proxy.
Minusy Adder 8
- Mała ilość typów katalogów, które obsługuje Adder 8.
- Uboga baza synonimów.
- Uboga domyślna baza katalogów.
- Adder 8 nie radzi sobie z dodawaniem do Webmini v.3, gdyż nie ma wbudowanej nauki odpowiadania na pytania zabezpieczające przed dodaniem wpisu.
- Mała szybkość zgłaszania wpisów do katalogów, zakładania profili itp.
- Nie działa coś z Cache Google w monitorowaniu stron.
- Brak Yahoo Links Domain w monitorowanych stronach.
- Nie można zapisać raportu do pliku tekstowego itp. z narzędzia – Nasycenie słów.
- Detekcja katalogów nie odbywa się w tle, więc podczas identyfikacji adresów nie można nic robić w programie.
- Nie można sprawdzić pozycji w Google.pl (Szukaj w internecie).
- Można katalogować tylko swoje strony. W innym wypadku trzeba płacić abonament miesięczny w wysokości 150 zł.
- Brak funkcji eksportowania raportu z katalogowania. Nie ma możliwości wczytania raportu do Scrapeboxa i sprawdzenia czy rzeczywiście pod konkretnym linkiem znajduje się nasz wpis. Ręcznie sprawdziłem kilka i okazało się że jednak wpisy są :)
- Brak możliwości katalogowania kanałów RSS.
- Nie wiem jak jest z aktualizacją programu, ale na pewno nie odbywa się ona automatycznie. Uważam to za duży minus.
- Program Adder 8 testowałem na nie swoim serwerze. Choć wcześniej program miał być zainstalowany na serwerze, który należy do mnie. W związku z zaistniałą sytuacją, nie wgrałem swojej bazy katalogów, gdyż nie chciałem żeby moją bazę mieli wszyscy użytkownicy, którzy korzystają z programu Adder 8. Przypomniało mi się właśnie, że nawet wysłałem dane dostępu do FTP, gdzie miał być zainstalowany Adder 8 (muszę je skasować :D).
Reakcja supportu na błędy
Jak to w większości przepadków bywa, podczas testowania różnych programów napotyka się na różne błędy. Następnie pisze się do supportu, włącza stoper i czeka kiedy zostanie {naprawiony błąd|naprawione błędy}. W przypadku testowania programu Adder 8, również na takowe błędy napotkałem. Oczywiście niezwłocznie przesłałem uwagi do supportu. Oto niektóre moje uwagi:
1). Dlaczego cron nie wywołuję się cały czas ? Mam ustawione katalogowanie do skutku, ale to nie pomaga. Kliknąłem również w „Usunąć blokadę uruchamiania częściej niż co 5 minut”. – Problem rozwiązany błyskawicznie. Problemem była literówka w zadaniu cron na serwerze twórcy programu Adder 8 i przez to program nie działał automatycznie.
2). Często podczas sprawdzania pozycji za pomocą narzędzia 3.2.1 (Pozycja w Google) na różne frazy pojawia się napis array. Nie wiem co to oznacza. – Problem rozwiązany błyskawicznie.
3). Nie można sprawdzić pozycji w Google.pl (Szukaj w internecie), zaś tylko w Google.pl z wybraną opcją: „Tylko język polski”. Tak samo ma to miejsce z innymi Google. – Uważam, to za błąd, a nie brak funkcji. Do dnia dzisiejszego takiej możliwości nie ma.
4). Nie można dodać masowo słów kluczowych. – Funkcja dodana. Teraz można dodawać frazy po przecinku. Uważam, to trochę za uciążliwe. Lepszym rozwiązaniem byłoby wklejenie każdego słowa kluczowego w osobnej linii.
5). Czy mi się wydaje czy nie można eksportować do pliku .txt, csv raportu z katalogowania ? – Funkcja nie została dodana.
6). Przydałaby się lista rozwijana wszystkich błędów jakie dodawarka napotkała podczas katalogowania. – Funkcja nie została dodana.
Najbardziej podoba mi się
W Adder 8 podoba mi się możliwość wczytania ustawień z wcześniej skonfigurowanej strony. Jeżeli mamy kilkanaście stron, które są jednej i tej samej tematyki, to nie trzeba za każdym razem wybierać tej samej kategorii do każdej ze stron itp. Uważam to za duże ułatwienie, więc plus na stronę Addera 8.
Możemy wybrać skończoną ilość kategorii głównych, które są w postaci -> pierwsza kategoria#druga kategoria#ostania kategoria. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy większe prawdopodobieństwo poprawnego przyporządkowania naszej strony do kategorii, która jest związana z naszą stroną. Dzięki temu moderatorzy nie wyrywają włosów jeżeli wpis trafi do niewłaściwej kategorii. Pytanie ile katalogów z domyślnej bazy jest moderowanych ?:) No właśnie…
Bardzo podoba mi się zaawansowany raport z katalogowania. Możemy wybrać raport dla wszystkich stron, bądź konkretnej strony według okresu: cały, dzisiaj, wczoraj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc. Dodatkowo możemy wybrać typ raportu: wszystkie bądź: ok (strony poprawnie dodane), info (informacje w przypadku nieudanej próby zgłoszenia naszej strony do serwisów np. Brak maila rejestracyjnego od katalogu – trwa oczekiwanie, wpis już istnieje) oraz typ serwisu: wszystkie bądź konkretne serwisy. Można również sprawdzić PageRank katalogu oraz jego site w Google.
… i pewnie nie tylko mi podoba się wygląd programu :) Ale z własnego doświadczenia wiem, że nie szata graficzna sprawia, że program jest dobry. Przykład: dodawarka do SEOKatalogów: SeoQucikAdder.
Podsumowanie
Ogólnie Adder 8 działa (nie tak jak jego poprzednie wersje – tak słyszałem :D), ale szybkość z jaką dodaje wpisy pozostawia wiele do życzenia. Niemniej jednak, gdyby program nie działał, to twórca dodawarki nie szukałby niezależnych osób, które wystawią recenzję odnośnie programu. Demo programu Adder 8 znajduje się pod adresem: klik. Adder 8 był testowany na moim blogu, więc domena nie była nowa. Na dzień dzisiejszy Adder 8 dodał wpisy do 2521 katalogów. Ile to mu zajęło ? Miesiąc. Dlaczego tak długo to trwało ? Otóż domyślna baza katalogów jest nieprzefiltrowana, i Adder 8 próbował dodawać wpisy do „złych” typów katalogów np. dzisiaj miałem prawidłowych dodań 131, a wysłanych prób zgłoszenia mojej strony do katalogów aż 24324. Oczywiście mogę sobie samemu przefiltrować bazę i pracować tylko na dobrej bazie katalogów, ale nie zrobiłem tego z uwagi na to, że program nie był zainstalowany na moim serwerze. Jak widać z poniższego obrazka w bazie katalogów jest aż 37729 adresów, których program nie obsługuje.
Baza katalogów Adder 8
Ilość dodanych wpisów
Moja ocena programu Adder 8 to 6/10.
Przeczytaj Także:
- Juicy Titles – generator tytułów Juicy Titles to program do automatycznego generowania tytułów do większości programów SEO jak np. XRumer, SEnuke XCR, Magic Submitter, GSA Search Ranker, Lincorne AIO, Article Demon, WordPress itp. Nie ma...
- OmniSPEED OmniSPEED to dodawarka do katalogów i serwisów, w których istnieje możliwość zostawienia swojego linku wraz z treścią. Program skierowany jest głównie na rynek zagraniczny, ale na rynku polskim też świetnie...
- Unique Article Wizard Unique Article Wizard to program online do publikowania, spinowania unikalnych kopii artykułów do moderowanych blogów, katalogów z artykułami itp. Wszystko odbywa się za pomocą kilku kliknięć myszki. W ten sposób...
- Kontent Machine Kontent Machine to kawał dobrego programu do generowania unikalnej treści, którą można wykorzystać w programach, które wspierają pozycjonowanie stron, typu: SEnukeXCr, Magic Submitter, GSA, Sick Submitter, AMR, OmniFlash, Article Kevo...
Tagi: dodawarka do SEOKatalogów, Generator SiteMap, omniadd, SeoQucikAdder
Najpopularniejsze zapytania:
- adder 8
Korzystałam z addera 7 i obecnie program nie nadaje się do niczego. Teraz pytania jak można zawierzyć nowej wersji ? Moim zdaniem powinno być tak, że aktualizacja z adder 7 do 8 jest za darmo. Wtedy całkiem możliwe, że twórca addera zyskał by mniej negatywnych opinii. A jak wiadomo opinie dotyczące addera są w większości negatywne.
Ps. Każdy może sobie napisać pozytywne rekomendacje na stronie :)
24/09/2011 o 01:00
Jak dla mnie bardzo mała skuteczność. Jeszcze pytanie ile z tych dodanych wpisów rzeczywiście widnieje w Internecie, bo na 90% baza w większości przypadków jest nie moderowana. Moim zdaniem test trzeba byłoby przeprowadzić jeszcze na nowej bazie katalogów np. wgrać bazę katalogów z omniadd bądź publikera. Dopiero wtedy można uznać test za rzeczywiście godny zaufania.
@37729 adresów, których program nie obsługuje.
Widzę, że baza jest bardzo przefiltrowana. Szkoda tylko serwera na taką bazę katalogów.
24/09/2011 o 04:49
Support addera to jest czysta kompromitacja, udowodnili mi to wiele razy, a szczytem wszystkiego było wielokrotne ignorowanie zgłoszenia odnośnie problemów z instalacją na serwerze. Więc moja przygoda zakończyła się na wersji 7 i kolejnych wersji nie będę ryzykował.
24/09/2011 o 08:29
@Alicja
Rozumiem, że zaufanie do programu adder zostało mocno poszarpane, i wcale się Ci nie dziwię, bo jeżeli rzeczywiście program nie nadaje się do niczego, to również miałbym takie samo nastawienie co do programu, co Ty.
@Marek Frokowski
Dla mnie też mała skuteczność. Szczególnie, że ilość dodanych wpisów zawiera również profile PhpBB. Wtyczką iMacros mogę uzyskać większą skuteczność :) Baza katalogów w bazie jest na prawdę słaba. Nie wiem dlaczego jeszcze twórca softu się tym nie zajął.
Jak dostanę addera 8 na wyłączność, to przeprowadzę jeszcze takowy test na świeżej domenie. Wtedy będzie można sprawdzić jej BL.
@Radoslaw
Ciekawe czy na moim serwerze będzie program działał :) Również Ciebie rozumiem, że nie masz zamiaru ryzykować.
Tutaj twórca addera powinien odznaczyć się powinnością, i zrobić aktualizację z 7 do 8 za darmo.
24/09/2011 o 10:58
„Reakcja supportu” – tej sekcji nie powinno być w podsumowaniu testu w przypadku, gdy program udostępnił sam wydawca. Wiadomo, że reakcja będzie zupełnie inna, niż w przypadku użytkownika „z nikąd”. A producent Addera to akurat ze swojego supportu słynie ;)
24/09/2011 o 14:21
zgadzam się z tym, ale wychodzi mniej więcej, że:
50% – problemy zostały naprawione
50% – nie zostały naprawione
Jakby nie patrzeć 50% to nie jest dużo :-) Sam również zaobserwowałem, że support nie jest taki jak być powinien. Tutaj przydałaby się poprawa ze strony supportu addera.
24/09/2011 o 14:29
Ja się zastanawiam dlaczego adder 8 obsługuje tak mało typów katalogów ? Czyżby inne były trudne do zaimplementowania ?
Sporą wadą tego programu jest i na 99% będzie to, że nie będzie rozwijany. Moim zdaniem będzie tylko marketing – sprzedaż – $$$$ – olanie Klientów – nowa wersja programu – pętla i zaczynamy od nowa.
Minęło ponad miesiąc odkąd ludzie testują program i przez ten czas pojawiła się tylko jedna recenzja :) Jestem ciekawy co z resztą niezależnych testerów. Czy przez ten czas pojawiła się jakaś znacząca aktualizacja ? Został wprowadzony jakiś nowy typ katalogu, do którego adder 8 będzie wstanie dodawać wpisy ? Szczerze wątpię…
Poprzednie wersje softu mają tyle negatywnych opinii, co ja włosów na głowie.
Jednak życzę sukcesów w sprzedaży softu. Choć moim zdaniem pozostaje Grupon i Allegro :D
24/09/2011 o 17:54
@XaX
Na pierwsze pytanie nie znam odpowiedzi. Twórca softu musiałby się wypowiedzieć :) Ale póki co nie wie, że artykuł został opublikowany, bo zapomniałem Pana Mirosława o tym poinformować.
Przez okres testowania programu nie została dodana żadna obsługa nowych katalogów.
24/09/2011 o 19:00
hmm….
Trafiłem na Twojego bloga z zamkniętego forum o zarabianiu i obecnie jestem na etapie uczenia się o pozycjonowaniu, więc uprzedzam, że moje pytania mogą być dla niektórych banalnie proste. Wybaczcie mi moją niewiedzę :)
Zatem moje pytanie w tym artykule brzmi następująco:
Warto kupić ten soft, czy może jakiś inne ? Jeżeli inny to jaki ?
Jeszcze nasunęło mi się pytanie, czy dzięki takiemu katalogowaniu jestem wstanie wypozycjonować stronę do top1, albo chociaż do too3 na frazę: kursy internetowe ?
25/09/2011 o 10:10
Z tego co wyczytałem w innym Twoim komentarzu, to chcesz kupić programy do pozycjonowania dla jednej strony. Jeżeli tak, to nie warto kupować żadnych programów. Ręcznie wyjdzie o wiele taniej.
Z frazą kursy internetowe będzie Ci trudno to uczynić :) Ja na Twoim miejscu zacząłbym od wyszukania tematycznych for internetowych z linkami w sygnaturce dofollow + wykupił katalogowanie do SEOKatalogów. W między czasie możesz także stworzyć sobie zaplecze na darmowych blogach typu: WordPress.com. Oczywiście warto byłoby je również podlinkować. Najlepiej wszystko podlinkować :D No może prawie wszystko…
25/09/2011 o 11:31
Alicjo zgadzam się, aktualizacja do 8 powinna być darmowa w związku z tym co firma Enterso wyprawiała przy wersji 7 – wiele osób nacięło się na wersji 7 – kupiło aktualizację która nigdy nie zadziałała a supportu nie udało się zmusić do reakcji. Wykorzystują to że nikomu nie chce się procesować o 50zł, każdy machnął na to ręką – również ja.
26/09/2011 o 12:13
Witam serdecznie,
Dziękuję bardzo za recenzję, a także za uwagi zawarte w komentarzach.
Program będzie rozwijany na bieżąco z racji nowej polityki firmy, jednym z pierwszych dodatków będzie chociażby integracja z systemem wymiany linków, z czasem będziemy implementować coraz to nowe moduły tworząc z Addera kompletną platformę marketingu internetowego, nie tylko zwykłą dodawarkę.
Co do supportu czy kontaktu z nami to zachęcam do sprawdzenia, bo negatywne uwagi na jego temat muszę uznać za pomówienia – skontaktować się z nami można od poniedziałku do piątku miedzy godziną 9 a 16, na dwa numery telefonu i dwa adresy mailowe. Jeśli ktoś z Państwa ma wątpliwości to w tym momencie, jak i codziennie nasz pracownik czuwa obok telefonu, proszę śmiało nas sprawdzić :) Numery i adresy można łatwo znaleźć na stronie seoadder.info.
Do programu nie dodaliśmy jak na razie nowych typów katalogów, gdyż program miał premierę zaledwie ponad miesiąc temu, lecz proszę się nie martwić, mamy w planach spokojnie na ten rok dodanie nowych typów katalogów ( oraz innych dodatków poszerzających działanie Addera ).
Pan Paweł oczywiście otrzyma program na własność :), dzięki czemu będzie mógł także go przetestować na swoim serwerze, przy użyciu swojej bazy.
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do śledzenia rozwoju systemu Adder.
26/09/2011 o 15:38
@Michał
To może zbiorczy pozew ?:)
@Mirosław Szymański
Na razie to tylko słowa :) Adder 7 też miał być piękny i …
Zobaczymy jak dalej sprawy się potoczą, ale mi osobiście nie chce się wierzyć, że z addera 8 stanie się konkurencja dla chociażby publikera. Nie wspominając już o omniadd :)
27/09/2011 o 14:38
Ja również mam gdzieś na dysku wersję poprzednią addera i niestety muszę stwierdzić, że nie działa ona jak należy. Zobaczę jak program się będzie rozwijał, bo w sumie aktualizacja do wersji 8 nie jest aż taka droga.
02/10/2011 o 11:03
Kupiłem kiedyś 6 bo była w nim instrukcja instalacji crona do mojego serwera… połakomiłem się no i się sparzyłem bo cron według ich instrukcji nie działał. Uderzyłem do nich na forum ale ich odpowiedzi były wymijające dałem sobie spokój. Nie miałem motywacji walczyć bo skuteczność programu była marna.
05/10/2011 o 01:04
Ja jestem jeszcze ciekawa czemu konkurencja się nie wypowiedziała :-) Chyba, że kryją się pod innymi nickami i wypowiadają się negatywnie o adderze ?
Widzę, że zainstalowałeś sobie plugin do informowania o nowych komentarzach. Bardzo przydatna rzecz. Teraz nie będę musiała wchodzić za każdym razem na twojego bloga w celu sprawdzenia czy jakiś nowych komentarz został dodany.
06/10/2011 o 20:26
Wiem, że jeden z twórców softu konkurencyjnego się nie wypowiada z grzeczności.
Tak dodałem plugin, ale muszę go jeszcze w 100% spolszczyć – co zrobię dzisiaj + zrobić jakiś miły layout do zarządzania subskrypcjami dla użytkowników oraz dla admina :)
Dodałem także ikonki koło nazwy autora komentarzu i koło daty opublikowania. Takie leciutkie zabiegi, o których zapomniałem przy tworzeniu grafiki:)
Jeszcze planuje inne rzeczy wdrożyć, ale najpierw muszę znaleźć na to czas.
06/10/2011 o 21:36
Nie kupiłem wersji 8, ponieważ NIESTETY kupiłem wersję Adder 7.
Tak BEZNADZIEJNEGO programu dawno nie mialem. Tutaj juz nawet nie chodzi o to, ze wpisy dodawane są wyłącznie do „katalogów śmieci”, ale też to, że program łże, kiedy to informuje, że wpis został poprawnie dodany, kiedy w katalogu wcale go nie ma!
Uboga baza katalogów w programie Adder to również porażka. Skoro (podobno) w Enterso pracuje „zespół” to niech cokolwiek zrobią w tym kierunku.
Kolejnym MINUSEM jest jakość obsługi w BOK Enterso. Zamówiłem usługę dodania artykułu i ustawienia Addera. Zapłaciłem, otrzymałem od Enterso maila, że usługa zostanie wykonana w ciągu 24-48h. Po tygodniu zadzwoniłem z pytaniem: „Gdzie te niby 48h?”. Dopiero po kolejnych telefonach i postawieniu sprawy jasno: „albo to robicie albo zwracacie pieniądze” – art został umieszczony (który i tak musiałem poprawić, bo był – powiedzmy delikatnie – słaby).
Nie mam Addera 8, ale po moich doświadczeniach z Adder 7 oraz Enterso mogę spokojnie powiedzieć – OD ENTERSO z daleka!
Jeśli czytacie pozytywne opinie o ich programach na forach interentowych to jest to akcja robiona przez nich samych :). W końcu wystarczy zobaczyc ile postow dodał użytkownik „zachwalający” Enterso (zwykle 1 lub 2 posty). Ludzie sie niestety dalej nabieraja, kupuja i wydaja niecale 400 zl na program, ktory jest warty mniej niz piwo z Biedronki.
Do Seo kupcie cokolwiek – byle to nie byl produkt od Enterso (rozczarowanie gwarantowane).
23/12/2011 o 08:00
@badziamb
Bardzo mi przykro za tak negatywne odczucia z wcześniejszej współpracy z naszą firmą, jednak uczymy się na błędach i obecnie taka sytuacja jest wykluczona. Proszę o kontakt mailowy na biuro@enterso.pl a udostępnimy gratis aktualizacje do wersji 8, gwarantuję, że opinia będzie całkowicie pozytywna :).
Gdyż jak sam Pan napisał, nie ma Pan wersji 8 tylko 7, więc nie wypada odradzać produktu którego się na oczy nie widziało :).
05/01/2012 o 13:00
Czy wszyscy użytkownicy A7 mogą otrzymać za darmo wersję A8?
Mam nadzieję, że A8 okaże się dużo lepszy niż obecna wersja.
17/01/2012 o 12:11
Opis w skrócie stale aktualizowanego programu Adder 8 to: bezawaryjność, intuicyjność, skuteczność.
Świetny program.
20/02/2012 o 14:53
Ja pozostałem na wersji 6, która jak na tamte czasy nie była zła. Po opiniach o wersji 7 dałem sobie spokój i przesiadłem się na Publikera. Adder 8 to wg mnie strzał w kolano z powodu ograniczeń co do ilości pozycjonowanych stron. Co autora interesuje czy program wykorzystam do pozycjonowania swoich stron czy w celach zarobkowych? Czy gdy kupuję auto to sprzedają mi je za 50 000 zł, gdy będę woził tylko rodzinę, a chcą dodatko 5000 zł miesięcznie jeśli będę na nim zarabiał wożąc pasażerów? Nie. Ja rozumiem pazerność, ale mając tyle negatywnych opinii w internecie i mocną konkurencję (Publiker, OmniAdd Kojotka, Donka…) firma powinna być prokliencka. Nie wystarczy nachalny, comiesięczny emailing do obecnych klientów, marketingowa papka na stronie ofertowej czy piękne posty reklamowe. Nie pakujcie dodakowych fukcji, tylko dopracujcie najważniejsze. Reagujcie na zmiany rynkowe, a nie wprowadzacie nowe typu katalogów rok po konkurencji. Podlinkowania z SWLi jak pamiętam nie ma do tej pory. Adder zdobył rynek jako pierwsza dodawarka dla mas. I tak niewiele z tego zostało. Szkoda.
Ps. Świetny blog :-)
28/04/2012 o 15:33
Z ciekawości skorzystałem z tego Addera… Jestem mile zaskoczony efektami. Polecam każdemu!
06/06/2012 o 22:28
Ja i tak korzystam z pirackiej wersji seoaddera 8 ;D da się scrackować ;D DA ;)
10/10/2012 o 19:46
na co Ci wersja skrakowana?
Nie masz aktualizacji, a dodatkowo ryzykujesz sprawę w sądzie.
10/10/2012 o 22:13
Sporo czasu już minęło od dodania tego wpisu, ale Adder ten sam, więc można co nie co powiedzieć.
Nie wiem czego to jest kwestia, ale Adder w moim przypadku się nie sprawdził. Bardzo denerwująca konfiguracja, której nigdy nie polubiłem, ale z konkretnych rzeczy które mnie rażą w oczy to raporty Addera – 90% komunikatów o NIE dodaniu wpisu czy precla, a powód zawsze się znajdzie. Może do jakiegoś zaplecza zaplecz się ów program nadaje, ale nic więcej.
02/04/2013 o 12:35
Sam też jestem ciekaw, dostałeś ten program na własność? Udało się przetestować nową stronę?
27/07/2013 o 21:43
Jak dla mnie obecnie programu nie warto kupować. Na rynku jest istnieją o wiele lepsze programy.
28/07/2013 o 08:52